De 48-jarige inwoner uit Hoogezand die zijn woning heeft opgeblazen is aangehouden op verdenking van brandstichting. Foto Nick Coenraad
De 48-jarige inwoner uit Hoogezand die zijn woning heeft opgeblazen is aangehouden op verdenking van brandstichting. Foto Nick Coenraad

Update: Man blaast woning op door gaskraan open te draaien

HOOGEZAND – De 48-jarige inwoner uit Hoogezand die in de Gabriel Metsustraat zijn woning heeft opgeblazen is aangehouden op verdenking van brandstichting. De man was kwaad omdat hij de flat uit moest.
Hij had de gaskraan opengedraaid en kaarsen aangestoken en daarna zijn huis verlaten. Op hetzelfde moment volgde er een explosie. De brandweer stond net op de stoep voor de flat.

Ramen en kozijnen sneuvelden. Na de ontploffing heeft korte tijd brand gewoed die snel onder controle was. Niemand raakte gewond. De bewoners van dertig andere woningen in de straat zijn, direct na de melding, geëvacueerd. Zij zijn opgevangen in een buurthuis.

De geëvacueerde flatwoningen werden al snel weer vrijgegeven. De woning van de verdachte is zwaar beschadigd. In naastgelegen woningen was sprake van rook-en roetschade. Foto: Nick Coenraad

Artikel geplaatst door Marita de Jong op 16-02-12 14:52.

Gerelateerd nieuws

Actueel nieuws

Blijf overal op de hoogte Volg HS-krant via:
Advertentie
advertentie
Advertentie